ثبت نام   ورود   جستجو:    برو
اخذ اقامت ترکیه

 

 
  مرکز تجارت ايرانيان

 

 

اخذ اقامت در ترکیه

 

ترکيه در تحريم ها عليه ايران شرکت نکرده است و بر اساس تفاهم نامه هاي منعقده ميان دو کشور ايران و ترکيه قرار ست تا حجم مبادلات بازرگاني ميان دو کشور به صورت انفجاري از چند ميليارد دلار در سال 2010 به سي ميليارد دلار در سال تا سال 2015 ميلادي افزايش يابد .

به نظر ميرسد با توجه به اوضاع منطقه به ويژه در حوزه خليج فارس شرايط عيني براي تبديل ترکيه و جمهوري اسلامي ايران به عنوان بزرگترين شرکاي  تجاري يکديگر فراهم شده است .

مضافا اين که هر دو کشور از امتيازات خاصي در جهت تبديل به قدرت هاي برتر اقتصادي برخوردارند که در صورت استفاده از ظرفيت هاي متقابل ميتوانند مکمل اقتصادي بسيار موثري براي يکديگر باشند .

 عوامل فوق باعث شده اند تا بسياري از فعالان اقتصادي دو کشور ترجيح دهند تا از طريق حضور مستقيم در بازار اقتصادي کشور مقابل سهم بيشتري از تعاملات اقتصادي بين دو کشور را تصاحب نمايند . اين امر بازار مناسبي نيز براي سودجويان فراهم ساخته است تا از عدم شناخت فعالان اقتصادي از شرايط ترکيه بهره برداري نمايند .

اخذ اقامت ترکیه

 

  • دفتر راهبردي تجارت ايران و ترکيه در پي عقد قرارداد همکاري و به عنوان نماينده انجمن کل بازرگانان و صاحبان صنايع کل ترکيه (تومسياد) در ايران بخش جداگانه اي را جهت ثبت شرکت و دريافت اجازه اقامت براي متقاضيان حضور در بازار اقتصادي ترکيه در دفتر تهران ايجاد نموده است .

 

 

  • طبيعي است که توجه اين دفتر به اخذ اقامت کاري براي فعالان اقتصادي و خانواده آنها ميباشد که به تبع ثبت شرکت يا دريافت اجازه کار در ترکيه موضوعيت پيدا ميکند .

 

 

اخذ اقامت ترکیهمتقاضيان از طریق ثبت شرکت ميتوانند فرم درخواست اخذ اقامت در ترکيه (که لينک آن در ذيل صفحه آمده است)  را تکميل و يا با کارشناس مسئول ثبت شرکت و اخذ اقامت در دفتر تهران با شماره تلفن   9-77639297  تماس حاصل نمايند .

 

 

 

 

 شرايط اخذ اقامت در کشور ترکيه و هزينه هاي آن : 

 

اجازه اقامت بعد از ثبت شرکت آغاز مي شود .که در ابتدا يک نوبت شش ماهه و يک نوبت يک ساله و يک نوبت دوساله اجازه اقامت کاري به کارکنان شرکت حاضر در ترکيه ارائه مي گردد . دريافت پاسپورت ترکيه بعد از طي اين مراحل امکان پذير مي باشد .

 

 

 

 

اخذ اقامت در ترکيه به چند طريق امکان پذير است اما اقامت از طريق ثبت شرکت مد نظر اين دفتر ميباشد .

 

 

نکته قابل توجه اين است که افراد ميتوانند صد درصد (100%) سهام شرکت ثبت شده به نام خود را به صورت کاملا قانوني مالک باشندواحتیاج به شریک ترک ندارند .

 

 

  مالکيت  به صورت دائمي است .

 

 

(در کشورهايي مانند امارات متحده عربي ، مالکيت شرکت به صورت 51 درصد براي شريک بومي و 49 درصد فرد خارجي است . ضمنا در مورد املاک و مستغلات نيز مالکيت بر املاک  99 ساله است و حتي در برخي از مناطق ، در صورت فوت مالک ،  مالکيت املاک  به دولت برميگردد و به وراث مالک تعلق ندارد )

 

 

  اين موضوع در مورد ترکيه وجود ندارد .

 

 

 اولين مرحله براي دريافت اجازه اقامت در ترکيه ،  ثبت شرکت در اين کشور است.

 

دومين مرحله جهت کسب اقامت کشور ترکيه ، فراهم آوردن شرايط اخذ اقامت در کشور ترکيه است . بسياري از افراد تصور ميکنند همين که شرکتي را در ترکيه ثبت نمايند مي توانند اقامت کشور ترکيه را بدست آورند اما اين چنين نيست .

 

با توجه به قوانين اقامت در ترکيه تنها ثبت يک شرکت بازرگاني نميتواند مجوز اخذ اقامت در ترکيه باشد .

 

          مزایای داشتن اقامت در کشور ترکیه                

 

          مزایای دریافت پاسپورت ترک                             

  دانلود نمونه پيش نويس قرارداد اخذ اقامت در ترکيه  

 

                فرم درخواست برای اخذ اقامت در کشور ترکیه     

 

       انواع اقامت در کشور ترکیه                                      

 

 


   
شرایط استفاده   قوانین   تمامی حقوق این سایت متعلق به دفتر راهبردی تجارت ایران و ترکیه است